هر آنچه از کمربند‌های بدنسازی باید بدانید

کمربندهای بدنسازی

کمربندهای بدنسازی موافقان و مخالفان زیادی دارند. برخی آن‌ها را یک تقلب برای زدن وزنه بیشتر حساب می‌کنند و برخی هیچ حرکتی را بدون آن‌ها انجام نمی‌دهند! 

قبل از هر چیز باید نحوه عملکرد این کمربند‌ها را توضیح دهیم. کمربندهای بدنسازی با افزایش فشار داخلی شکم از کمر و ستون فقرات محافظت می‌کنند و در واقع دیواره‌ای برای شکم ورزشکاران ایجاد می‌کنند تا ورزشکار با وارد کردن نیرو به آن فشار داخلی قسمت میانی را بالا برده تا فشار وارده بر ستون فقرات کاهش یابد. در نتیجه برخلاف تصور بسیاری از ورزشکاران و حتی برخی سازندگان نیازی نیست تا قسمت پشتی کمربند‌های بدنسازی پهن‌تر از قسمت جلویی باشد.

✅چه وقت استفاده کنیم؟ 

از کمربندها تنها در انجام اسکوات و ددلیفت کمک بگیرید و فقط در انجام حرکات با وزنه بالا (با توجه به سطح خودتان). نیازی به استفاده از این کمربندها در انجام حرکات دیگر و یا گرم کردن اسکوات و ددلیفت نمی‌باشد

✅چه جنسی و چه پهنایی؟ 

جنس کمربند باید بگونه‌ای باشد تا کش نیاید و به مرور زمان فرم خود را از دست ندهد. بهترین جنس، چرم می‌باشد و پهنای مناسب نیز عددی بین ۷ تا ۱۰ سانت است.

✅چقدر کمربند را محکم کنیم؟ 

سفتی کمربند باید طوری باشد که هنگامی که انگشتان خود را بین شکم و کمربند قرار می‌دهید و عضلات شکم را منقبض می‌کنید، فشار قابل توجهی به انگشتان شما وارد شود

منبع:https://www.bodybuilding.com/content/lessons-in-weight-belts-how-and-why-to-use-them.html

[clean-login]

لطفا تیک "به یاد داشته باش" را فعال کنید